Wtorek, 2017-06-27

Imieniny: Cypriana, Emanueli

• Do wakacji: -4 dni

Przedszkolaki w Galerii Szyb Wilson

W miniony piątek, 8 kwietnia przedszkolaki z Przedszkola im. „Przyjaciół Bajek” uczestniczyły w niezwykłej imprezie artystycznej, która odbyła się w galerii Szyb Wilson w Katowicach – Nikiszowcu.

Dzieci – uczestnicy koła plastycznego działającego w przedszkolu wraz z rodzicami wzięły udział w warsztatach oraz wernisażu Międzynarodowego projektu artystycznego „Slonski Kafka”, który jest jednym z segmentów projektu „Topografia Wolności” profesora Zbigniewa Bajka z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Swój wkład w projekcie dzieci zapoczątkowały już wcześniej. Uczestnicy koła plastycznego pod opieką p. Jolanty Kuśmierskiej – doktorantki ASP w Krakowie, brały udział w międzypokoleniowym zajęciu z członkami Stowarzyszenia Aktywny Wojkowicki Senior. Przedszkolaki wspólnie z seniorami tworzyły prace plastyczne pod hasłem: Spotkanie z Innym – Oswajanie Obcego.

Dzięki zajęciu w Galerii Szyb Wilson dzieci oraz rodzice mieli niepowtarzalną okazję wyrażenia swoich emocji i wrażliwości estetycznej, ale także obcowania ze sztuką poprzez oglądanie obrazów, grafiki, filmów, wysłuchanie koncertu.

Dziękujemy Panu Burmistrzowi Miasta Tomaszowi Szczerbie za umożliwienie nam przejazdu do Katowic.