Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Czwartek, 2018-05-24

Imieniny: Joanny, Zdenka

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 431069
  • Do końca roku: 221 dni
  • Do wakacji: 29 dni

Przedszkolaki w Galerii Szyb Wilson

W miniony piątek, 8 kwietnia przedszkolaki z Przedszkola im. „Przyjaciół Bajek” uczestniczyły w niezwykłej imprezie artystycznej, która odbyła się w galerii Szyb Wilson w Katowicach – Nikiszowcu.

            Dzieci – uczestnicy koła plastycznego działającego w przedszkolu wraz z rodzicami wzięły udział w warsztatach oraz wernisażu Międzynarodowego projektu artystycznego „Slonski Kafka”, który jest jednym z segmentów projektu „Topografia Wolności” profesora Zbigniewa Bajka z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. 

           

Swój wkład w projekcie dzieci zapoczątkowały już wcześniej. Uczestnicy koła plastycznego pod opieką p. Jolanty Kuśmierskiej – doktorantki ASP w Krakowie, brały udział w międzypokoleniowym zajęciu z członkami Stowarzyszenia Aktywny Wojkowicki Senior. Przedszkolaki wspólnie z seniorami tworzyły prace plastyczne pod hasłem: Spotkanie z Innym – Oswajanie Obcego.

            Dzięki zajęciu w Galerii Szyb Wilson dzieci oraz rodzice mieli niepowtarzalną okazję wyrażenia swoich emocji i wrażliwości estetycznej, ale także obcowania ze sztuką poprzez oglądanie obrazów, grafiki, filmów, wysłuchanie koncertu.

            Dziękujemy Panu Burmistrzowi Miasta Tomaszowi Szczerbie za umożliwienie nam przejazdu do Katowic.

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie